O firmie

Firma zajmuję się produkcją, skupem i dystrybucją świeżych owoców.

Firma Sun-Sad Sp. z o.o. oparta jest na grupie producenckiej o tej samej nazwie zrzeszającej 27 sadowników. Jesteśmy jedną z największych grup producenckich w Polsce. Wspólny areał naszych udziałowców to około 600 ha z potencjałem produkcyjnym wynoszącym 25 tyś ton owoców rocznie. Produkujemy głównie jabłka (90%), gruszki 5%, czereśnie i wiśnie (3%) oraz śliwki (2%).

Grupa dysponuje przechowalniami na 20 tys. ton z czego 80% bazy przechowalniczej to komory chłodnicze z warunkami ULO. Posiadamy centrum dystrybucyjne o powierzchni 10 00 m2 wyposażone w profesjonalne maszyny do sortowania i pakowania owoców, chłodnie operacyjne, chłodnie ULO na 4 tys. ton oraz doki załadunkowe.

Posiadamy certyfikaty: Global GAP, IPO i BRC .

Większość naszych owoców eksportujemy do krajów wschodniej i zachodniej Europy, a także do Skandynawii. Współpracujemy również z krajowymi sieciami hipermarketów i supermarketów, a także z licznymi hurtowniami i punktami sprzedaży detalicznej.
Sun-Sad Sp z .o.o. stworzona jest przez samych producentów po to, aby przez cały sezon dostarczać towar dobrze przechowany, o najwyższej jakości i zapakowany zgodnie ze światowymi standardami. Omijając pośredników, mamy możliwość zmniejszenia kosztów produkcji i podniesienia atrakcyjności naszej oferty.
W ofercie naszej grupy posiadamy wiele odmian jabłek, gruszek, śliwek i czereśni. Sadownicy – członkowie Spółki produkują około 20 odmian jabłek, głównie: ‘Gala Must’, Royal Gala, czerwone sporty Jonagolda ( Jonagored, Jonica, Decosta, Red Jonaprince),‘Sampion’, ‘Idared’, ‘Gloster’, ‘Golden Delicious Reinders’, ‘Ligol’, ‘Elise’.

Zapraszamy do współpracy

Copyright © 2010 SUNSAD
Ostatnia aktualizacja: wtorek, luty 20, 2018 - 10:34